Veterāni: Mežā, starp ezeriem...

30/08/2018

Lai arī laika prognoze Ziemeļaustrumlietuvā vēstīja, ka diena būs mākoņaina, brīžam neliels lietus, bet Rīgā visu iepriekšējo nakti lija, ka plīkšķēja vien, sestdienā 25. augustā laika apstākļi pludmales handbolam Zarasos bija teju vai ideāli. Ne par karstu, ne par aukstu, gandrīz bez vēja, mākoņu sega aizsedza sauli, bet lietus atnāca tikai līdz ar apbalvošanu, kad visi dalībnieki jau bija zem jumta.

Sakarā ar milzīgu korporatīvo pasākumu pie Zarasu galvenā ezera Lietuvas atklātā čempionāta veterāniem 1. (pludmales) tūre notika citur, meža ielokā, netālu no peldvietas, speciāli tūrei tika pat uzbērts vēl viens laukums.

Izspēles kārtība. Dāmām šogad piedalās 8 komandas, tā ka varēs atgriezties pie formulas – 2 apakšgrupas plus spēles par vietām.

Vīriem 35+ uz pirmo tūri bija atbraukušas tikai 4 komandas- tātad aplis, diemžēl izskatās, ka četratā būs jāaizvada visa sezona.

Pieredzējušajiem kungiem (45+) atkal 6 komandas, tātad – izspēles kārtība līdzīgi kā dāmām.

Latvijas komandu pārstāvniecība šogad atkal ir paplašinājusies - līdztekus HK Ogre un HK Skrīveru dāmu un Priekules/Vaiņodes kungu komandām klāt nākusi Jūrmalas komanda – arī 45+ grupā kungiem. Taisnības labad gan jāsaka, ka jūrmalnieki sastāvu papildinājuši ar dažiem Lietuvas lietuviešiem, dažiem Vācijas lietuviešiem un vienu Vācijas vācieti, tā ka visticamāk, jau pirmajā sezonā ir gatavi pretendēt uz augstām vietām.

Sacensību norise. Dāmām iepriekšējā gadā ieņemtās vietas vienā apakšgrupā saveda kopā HK Ogre un HK Skrīveri. Apakšgrupā ogrēnietēm tikai viena uzvara - ar 2:0 tika pārspēta HK Skrīveri. Savukārt spēlē par 5. vietu ogrēnietes nospēlējot gudri ar 2:0 pārspēja Pasvales EGLYTE (iepriekšējās sezonas bronzas medaļnieces), bet skrīverietes cīņā par 7. vietu – ar tādu pašu rezultātu uzvarēja Varēnas ŪLA.

Kungiem 45+ Priekule/Vaiņode izcīnīja 1. vietu, taču uzvaras nedevās viegli. Tikai pirmajā apakšgrupas spēlē pret Žemaitija/Taurage bija rezultāts 2:0. Gan apakšgrupas otrajā – pret Alitusas DZŪKIJA, gan jau vēlāk finālā, pret Kauņas AŽUOLAS spēles likteni noteica izgājieni 1:1 ar vārtsargu. Ja pret DZŪKIJA tas izdevās relatīvi pārliecinoši, tad cīņā par 1. vietu nācās pielietot pat divas papildiespējas. Spēles izskaņā 2. noraidījumu un līdz ar to sarkano kartiņu saņēma viens no mūsējiem. Tā kā kurzemnieki jau tā bija tikai 5 cilvēku sastāvā, tas nozīmētu, ka drīkst skriet vienu izgājienu mazāk. Par laimi vīru finālu skatījās arī Ogres dāmas. Un pavisam tuvu maiņas soliņam atradās Latvijas čempionāta labākā līnijas spēlētāja Daina Sergejeva. Sezonas jaunajā nolikumā ir punkts, ka: ja kādai komandai nepietiek dalībnieku, tad tā drīkst uzaicināt kādu no citām komandām, ar noteikumu, ka šīs spēlētājs nav bijis laukumā attiecīgās grupas komandu sastāvos. Daina piekrita (un savu izgājienu realizēja), kā rezultātā pēc 5 izgājieniem rezultāts atkal neizšķirts. Taču izgājienos līdz pirmajai kļūdai pirmajā skrējienā vārtus neguva neviena no komandām, kamēr otrajā Kauņas spēlētājs uzkāpa uz līnijas, bet Vaiņode/Priekule savu izdevību garām nepalaida.

Savukārt jūrmalnieki apakšgrupā pirmajā spēlē ar 2:0 uzvarot Viļņas VIESULAS, bet nākamajā otro puslaiku saņemtās sarkanās kartiņas dēļ aizvadot bez G. Korzāna piekāpās AŽUOLAS (1:2) un palika otrie, taču cīņā par bronzu ar 2:1 pārspēja DZŪKIJU.

Jāpiezīmē, ka abas Latvijas komandas uz turnīru ieradās “vienas ekipāžas” modelī – attiecīgi kurzemnieki piecu, bet jūrmalnieki – 6 spēlētāju sastāvos.

Kungiem 35+ šoreiz Latvija bija pārstāvēta tikai individuāli - HC ,,Viesulas“ Vilnius vārtos nācās stāties N. Reipam. Diemžēl pagājušās sezonas čempioni 3 spēlēs izcīnīja tikai 1 uzvaru un palika 4. vietā.

Labākie spēlētāji mūsu komandās: Gita Brodzinska, Agija Litovska, Ingus Panteļejevs un Uldis Tukāns.

Komandu sastāvi:

HK Ogre: Svetlana Kravčevska,Velta Leitāne, Daina Sergejeva, Evelīna Finogenova, Inga Vimba, Larisa Veinberga, Gita Brodzinska, Ineta Makņa.

HK Skrīveri: Sandra Ročāne, Solvita Bokaldere, Lana Elīte, Agija Litovska, Ilze Ermane, Elīna Celmiņa, Anta Boļšija.

Priekule/Vaiņode: Uģis Desmitnieks, Jānis Strautnieks, Andris Aleksūns, Ingus Panteļejevs, Normunds Reips.

HK Jūrmalas sports: Gints Korzāns, Uldis Tukāns, Aļģis Verseckas, Guntars Švābe, Normunds Gabrāns, Eduards Ostreiko.


Odziņa: kā jau rakstīju, tad īsā sastāva dēļ izgājienus 1:1 nācās veikt arī Priekules/Vaiņodes un Jūrmalas vārtsargiem. Abi visus izgājienus realizēja 100%.

Darvas karote: Lai cik īss vai garš nebūtu spēlētāju sastāvs, gandrīz vai uz katru tūri izdodas nokomplektētie tikai pēc formulas x + 1.

Kā vienmēr, bijušie, esošie un sirdī handbolisti tiek aicināti piedalīties, atbalstīt un just līdzi mūsējiem un aktīvi darboties, neskatoties uz sportisko pauzi kaut vai dažu desmitu gadu garumā. Kā arī lielais PALDIES sponsoriem: Ogres dāmu pašpalīdzības kasei, SIA LIKTENIS, Jūrmalas, Priekules, Vaiņodes un Skrīveru pašvaldībām.

Nākamā kārta jau 22. septembrī Viļņā.

SynotTip
Hertz
Molten
Virši-A
Sporta Centrs
Sporto.lv
Venden
Days Hotel
Balta Tour
Latvijas Valsts Meži
Krio
Live Riga
IBNC
LOK
Rīga
Jekabpils
Salaspils
Auce
Dobele
Inčukalns
Jūrmala
Ludza
Ogre
Olaine
Priekule
Skrīveri
Stopiņi